Chci pomoct – Brno

1. Příprava jídla
S přípravou obložených baget, chlebů a nápojů pro lidi žijící na ulici je možné pomoci každou středu od 17:30 do 18:30 na Biskupské 5 (viz. mapka).

2. Rozdávání jídla
Každou středu vyrážíme v 18:30 z Biskupské do brněnských ulic rozdávat jídlo, pití a případně i oblečení lidem bez domova. Můžete se k nám připojit.

Biskupská 5, Brno (zvonek B5)
Příprava jídla pro chudé středa 17:30 – 18:30

3. Oblečení
Pro chudé lidi můžete přinést i oblečení. V tomto případě nám, prosím, dejte vědět předem na náš email brno@santegidio.cz a domluvíme se na přesném čase i místě předání.

4. Romská komunita
Pokud máte rádi romské děti, můžete se zapojit do přípravy programu v Zábrdovicích, který je určen právě jim. Chcete-li nám pomoct tady, kontaktujte nás přes tento formulář . Kromě toho se můžete zapojit do programu ve Vítkově, kam jezdí společně pražská a brněnská Komunita přibližně čtyřikrát ročně.

5. Speciální akce
Jednou až dvakrát ročně připravujeme pro lidi bez domova piknik a již tradičně 26. prosince pro ně pořádáme vánoční oběd. Při této slavnosti bychom přivítali především pomoc s obsluhou, s přípravou cukroví, ale i se zabezpečením dárků.

6. Modlitba
Třikrát týdně se scházíme ke společné modlitbě v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí. V úterý a ve čtvrtek máme od 20:00 modlitbu za církev a ve středu od 20:30 modlitbu za chudé. Pokud chcete naši činnost podpořit duchovně, pak se přijďte společně s námi pomodlit!

Brno kostel sv. Michala, Dominikánské náměstí
Úterý, čtvrtek (modlitba za církev) 20:00 – 20:30
Středa (modlitba za chudé) 20:30 – 21:00

7. Finančně
Naši činnost v Brně je možné také podpořit finančně na tomto čísle účtu 2400044036/2010. Více o financích naleznete na stránce Finance.