Vánoční oběd 2016 Brno

26. prosinec, druhý svátek vánoční, patřil v Brně již tradičně vánočnímu obědu, jedné z hlavních akcí pořádaných každoročně naší Komunitou. Konal se zároveň na dvou místech a jeho hosty bylo za účasti několika desítek dobrovolníků kolem 250 chudých, které během roku potkáváme v brněnských ulicích. Kdy lépe rozvíjet vzájemné přátelství než právě o Vánocích, které jsou pro většinu lidí symbolem trávení příjemných chvil v teple domova v kruhu nejbližších. Co je pro mnohé samozřejmostí, neplatí pro všechny, a proto jsme rádi, že můžeme i těm méně šťastným alespoň na pár hodin umožnit zapomenout na jejich nelehkou situaci a dát pocítit, že na nich někomu záleží.
Po zahájení a slavnostním přípitku za účasti nového brněnského světícího biskupa Pavla Konzbula naši přátelé zasedli ke svátečně ozdobeným stolům, na něž se podávalo několikachodové menu včetně kávy a zákusků. K vytvoření vánoční atmosféry přispěl živý zpěv koled za doprovodu kytar, jejž zajistila skupina dobrovolníků. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří také dárky, nemohly chybět ani ty. Za jejich dodání děkujeme především brněnské anglicky mluvící komunitě a farníkům z Dubňan a okolí. Rozdání dárků tvořilo závěrečný bod společného odpoledne, které uplynulo rychle jako voda ve Svitavě. Vzpomínka na ně se ovšem z paměti naší i našich přátel jen tak nevytratí.

O Vánočním obědě na Českém rozhlase

Vánoční oběd u sester pod Petrovem

Vánoční oběd na faře sv. Jakuba

Vánoční Oběd se uskutečnil i 25. 12. 2016 a to pro naše romské kamarády a jejich rodiny, se kterými se pravidelně potkáváme.