Dobročinná sbírka spacáků a dek

plakat_A4Chtěli jste vždy pomoci potřebným, ale nevěděli jste jak?
Neodhodlali jste se udělat první krok?
Nikdy jste se o chudé a bezdomovce nezajímali?
Nenapadlo Vás, že i Vy byste jim mohli pomoct?

Na Mendelově univerzitě v Brně se bude od 30.11. do 4.12. 2015 konat dobročinná sbírka spacáků a dek na pomoc lidem bez domova, pro něž je zima nejtěžším obdobím roku. Ať už se tedy rozhodnete přinést starý nebo nový spacák či deku, vždy zásadním způsobem pomůžete konkrétnímu člověku přečkat zimu.

Spacáky a deky budou rozdány prostřednictvím Komunity Sant‘ Egidio, která pro chudé pravidelně připravuje jídlo, pořádá vánoční oběd i jiné akce, a která po rozdání podá zpětnou vazbu.

Proč se tato akce koná a měl bych se jí zúčastnit?

Problematika bezdomovectví už dávno není záležitostí pár nezodpovědných nebo psychicky narušených lidí. Vzrůstající tlak reklam na uspokojování našich potřeb spolu se snadno dostupnými půjčkami a takřka neomezenými pravomocemi exekutorů dostávají do “úzkých“ stále více lidí; ztráta zaměstnání je pak obvykle posledním krokem “na ulici“.

V Brně bylo při posledním oficiálním sčítání bezdomovců v roce 2014 napočítáno 1950 lidí bez domova, přičemž zhruba 500 z nich přečkává noc bezprostředně venku. (viz: oficiální zpráva)

Pojďme tedy společně ukázat, že nám tato problematika není lhostejná a pomožme.

Sběrná místa:
Budova A: Informační centrum Po – Pá: 8 – 19 h
Knihovna Po, St 8 – 17 h; Út, Čt, Pá 8 – 14 h
Studovna Po – Čt: 8 -19 h; Pá 8 – 16 h
Budova Z: Informační centrum Po – Čt: 8 – 19 h; Pá 8 – 16 h
Knihovna v Lednici Po – Čt: 8 – 18 h; Pá 8 – 15 h