Komunitu navštívil držitel Nobelovy ceny

V úterý 21. května se večerní modlitby Komunity Sant’Egidio v kostele Santa Maria v Trastavere zúčastnil také jeden nadmíru významný host. Byl jím Denis Mukwege, držitel Nobelovy ceny za mír z roku 2018, který pochází z Demokratické republiky Kongo. Cenu dostal společně s Nadiou Muradovou, mladou jezídkou veřejně svědčící o zneužívání jezídských žen, za „úsilí ukončit sexuální násilí coby zbraň ve válkách a ozbrojených konfliktech“.
Denis Mukwege pracuje jako gynekolog a jeho heslem je „spravedlnost se týká každého“. Je ředitelem nemocnice Panzi v městě Bukavu v Kongu, která byla založena právě na pomoc obětem sexuálního násilí. Předsedá Panzi Foundation a v roce 2014 obdržel Sacharovovu cenu za svobodu myšlení. Se svým týmem léčil tisícovky pacientů-obětí sexuálních činů způsobených za vleklé občanské války, která již stála život více než šest milionů Konžanů.
Denis Mukwege v závěru modlitby pozdravil účastníky mezinárodního kongresu s názvem Vše se může změnit, jehož se účastní mnoho zástupců Komunity Sant’Egidio z 39 zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.