Příprava a setkání s přáteli bez domova v Praze 2011

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“7″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Ukázat prezentaci]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

Každé pondělí se v Praze setkáváme a připravujeme jídlo a nápoje pro lidi žijící na ulici. Vzhledem k počtu lidí, kteří rádi přicházejí pro naše každotýdenní občerstvení, připravujeme v závislosti na ročním obdobíkolem 150 porcí jídla a nápojů.
Příprava začíná nákupem a přinesením jídla do sakristie, přípravou prostoru pro mazání a pak se již  mažou chleby máslem a obkládají sýrem a salámem. Nakonec chleby ozdobíme vajíčkem, spojíme do dvojic, které pak následně putují do sáčků a začínají se plnit tašky „chleby  jako od maminky“, jak jim říkají naši chudí přátelé.

Příprava občerstvení zahrnuje také přípravu nápojů, kterými jsou v závislosti na počasí káva a čaj, popřípadě káva a džus, nebo pouze džus (pokud jsou vysoké teploty). Před samotným rozdáváním chlebů se ještě setkáme při modlitbě, kterou navštěvují i někteří  naši přátelé z ulice.

Kolem osmé hodiny večer na nás a naše občerstvení čekají dva zástupy lidí: jeden na Příkopech a druhý u Hlavního nádraží. Naši přátelé se na nás těší nejen kvůli možnosti doplnit své síly, ale také si popovídat a podělit se o radosti a starosti uplynulého týdne. I když s nimi strávíme přibližně pouhou hodinu týdně, pravidelná setkání z nás udělala přátele, a proto se na ně těšíme i my.