Příprava a setkání s přáteli bez domova v Praze 2011

Každé pondělí se v Praze setkáváme a připravujeme jídlo a nápoje pro lidi žijící na ulici. Vzhledem k počtu lidí, kteří rádi přicházejí pro naše každotýdenní občerstvení, připravujeme v závislosti na ročním obdobíkolem 150 porcí jídla a nápojů.
Příprava začíná nákupem a přinesením jídla do sakristie, přípravou prostoru pro mazání a pak se již  mažou chleby máslem a obkládají sýrem a salámem. Nakonec chleby ozdobíme vajíčkem, spojíme do dvojic, které pak následně putují do sáčků a začínají se plnit tašky „chleby  jako od maminky“, jak jim říkají naši chudí přátelé.

Příprava občerstvení zahrnuje také přípravu nápojů, kterými jsou v závislosti na počasí káva a čaj, popřípadě káva a džus, nebo pouze džus (pokud jsou vysoké teploty). Před samotným rozdáváním chlebů se ještě setkáme při modlitbě, kterou navštěvují i někteří  naši přátelé z ulice.

Kolem osmé hodiny večer na nás a naše občerstvení čekají dva zástupy lidí: jeden na Příkopech a druhý u Hlavního nádraží. Naši přátelé se na nás těší nejen kvůli možnosti doplnit své síly, ale také si popovídat a podělit se o radosti a starosti uplynulého týdne. I když s nimi strávíme přibližně pouhou hodinu týdně, pravidelná setkání z nás udělala přátele, a proto se na ně těšíme i my.