Vánoční obědy Brno 2018

Přinášíme krátké shrnutí Vánočních obědů v Brně.
Těšit se můžete zatím na fotografie a i jednu rozhlasovou reportáž. 🙂

Vánoční oběd fara sv. Jakuba 26. 12. 2018
Vánoční oběd na faře u sv. Jakuba proběhl v klidné a slavnostní vánoční atmosféře. 26. 12. jsme zde uvítali 84 hostů. Oběd otevřel otec biskup Pavel Konzbul několika slovy o poselství Vánoc. Po přípitku už se nosila na stůl polévka, následoval hlavní chod, kachna s knedlíky a zelím. Po obědě se za klavírního doprovodu ještě sedělo a povídalo u zákusku, vánočky a cukroví. Ježíšek v podobě několika dětí pak všem rozdal dárky. Přímo na místě se na zajištění oběda podílelo 30 lidí částečně z řad členů Komunity Sant’Egidio, částečně externích dobrovolníků. Děkujeme také všem dárcům a sponzorům a farnostem, které připravily dárky a cukroví.
Biskup Pavel Konzbul se svém fb profilu také zmínil… 🙂

Vánoční oběd restaurace Živá voda 26. 12. 2018
Jako každoročně se i tento rok konal Vánoční oběd. Oběda se účastnilo na 180 chudých lidí a asi 70 dobrovolníků, kteří společně přispěli k nezapomenutelné události roku 2018. Děkujeme za pomoc a za to, že jste v této službě s námi! 
Přejeme požehnaný rok plný zdraví a splněných snů 🙂
(Za fotografie a dobré srdce děkujeme Miroslavu Novotnému z Člověk a Víra)

Reportáž Českého rozhlasu o službě Komunity potřebným a Vánočním obědě jako završení pravidelného společného setkávání s potřebnými.