I Pákistán potřebuje naši pomoc

Také v Pákistánu, postiženém současnou pandemií, kde již několik dní panuje úplný zákaz vycházení, jsou roušky a dezinfekce něčím velice vzácným, zvláště v nejchudších oblastech.

Ve Faisalábádu, třetím největším pákistánském městě, v němž je velmi rozvinutá domácí textilní výroba, není těžké najít přátele, kteří dávají k dispozici šicí stroje, bavlnu a své know-how k výrobě roušek. Ty také ochotně poskytují těm, kteří je potřebují.

Kousky bavlny, pečlivě dezinfikované, se tímto způsobem proměňují v opakovaně použitelné roušky. Ty jsou pak rozdávané ve čtvrti školy míru, dětem a jejich rodinám, spolu s lahvičkami dezinfekčního gelu ozdobenými logem Sant’Egidio.

Druhé největší město Pákistánu Láhaur se potýká s nedostatkem potravin. Před několika dny se proto několik chudých rodin, jež se na Vánoce účastnily komunitního vánočního oběda, vydalo do sídla Komunity s prosbou o pomoc. Tito potřební od nás dostali rýži a další základní potraviny a suroviny jako mouku, cukr, mléko, čaj a mýdlo. Komunita nyní organizuje jejich distribuci.