Německá kancléřka píše Komunitě

V odpovědi na dopis, který zakladatel Komunity Sant’Egidio Andrea Riccardi poslal Angele Merkelové na téma vážných společenských i ekonomických důsledků krize způsobené koronavirovou epidemií v Itálii a nezbytnosti velké solidarity s touto zemí, napsala německá kancléřka toto:

Srdečně Vám děkuji za Váš dopis, v němž mi popisujete vážné následky epidemie Covidu v Itálii. Tato pandemie představuje náročnou výzvu, která nemá obdoby: pro svět, Evropu, i každou jednotlivou zemi. V Německu jsme sledovali s velkou účastí vývoj, který v posledních týdnech nastal v Itálii. Jsme si vědomi obtížné situace, v níž se Vaše země právě nachází. Je třeba ještě více vzdát dík angažovanosti Komunity Sant’Egidio a mnoha jejím dobrovolníkům. Prokazujete cennou pomoc lidem, kterým se daří obzvlášť špatně a potřebují silnou podporu. Moc vám za to vše děkuji.

Buďte si jisti jedním: Německo a Evropa jsou na straně Itálie. Mnoho německých nemocnic hospitalizovalo italské pacienty. Spolková vláda zaslala zdravotní pomoc do Itálie. Zároveň víme, že s ohledem na ekonomické důsledky pandemie bude nezbytné dělat ještě víc. I v tomto ohledu jsme připraveni jednat v duchu evropské solidarity. Souhlas Euroskupiny s opatřeními, která byla přijata 9. dubna, to jasně ukazuje. Přeji Vám i všem těm, kteří jsou zapojeni do práce Komunity, mnoho sil, nezdolnosti a úspěchu.