Mezi hosty Modlitby za mír bude i papež

Na letošní Modlitbu za mír Komunity Sant’Egidio zavítá i papež František. Zúčastní se závěrečného programu v římském Koloseu 25. října, uvedl dnes při představení programu prezident Komunity Marco Impagliazzo.

Motto letošního setkání ve dnech 23.-25. října zní „Volání po míru“. Z politických představitelů se zúčastní italský prezident Sergio Mattarella i jeho francouzský a nigerský protějšek Emmanuel Macron a Mohamed Bazoum. Loni na konferenci přijela například tehdejší německá kancléřka Angela Merkelová. Kromě toho svou účast ohlásil generální tajemník Světové islámské ligy šejk Muhammad bin Abdul Karim Issa a židovští představitelé, například vrchní francouzský rabín Chaim Korsia. V jednání je ještě účast zástupců církví z Ruska a Ukrajiny.

Celkem se očekávají hosté z 50 zemí. Na letošní konferenci byla také pozvána řada zástupců nevládních organizací a dalších hnutí, včetně Open Arms, které zachraňuje uprchlíky ve Středozemním moři. Záměrem je využít tyto partnery k dialogu, aby „vyzvali náboženské představitele a přiblížili jim volání po míru“, vysvětlil Impagliazzo.