První dům zbudovaný Komunitou v Mozambiku byl předán své majitelce

„Znovuobnovení města Beira po cyklóně není pouhá utopie“, napsali na sociálních sítích dobrovolníci Komunity Sant’Egidio z Mozambiku, kteří se zapojili do znovuvybudování zničených domů pro staré lidi. Podělili se s námi o fotografie z kolaudace a vysvěcení nového příbytku 77leté vdovy Marie Cristiny, s níž se Komunita přátelí již víc než 20 let. Její pevný nový dům byl postaven také díky pomoci mnoha místních lidí, kteří se na této oslavě sešli, a představuje novou životní kapitolu po cykloně Idai. Ta letos v březnu zpustošila rozsáhlá území této africké země, když s sebou odnesla chýše pobité plechem, v nichž místní lidé žili.

„Mladí, staří, dospělí, děti, muži a ženy, my všichni jsme dnes přišli a společně chceme do Vánoc postavit a opravit padesát dalších domů“, napsali dobrovolníci z Mozambiku a dodali: „Naše prostředky jsou omezené, ale je mnoho těch, kteří nám pomáhají jak přímo zde, tak po celém světě prostřednictvím online darů. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají, aby se Beira znovu probudila k životu.“

Je příznačné, že rekonstrukce probíhají právě v těchto dnech, kdy coby velké znamení naděje očekáváme příjezd papeže Františka. Ten na začátku září navštíví Mozambik coby poutník „naděje, míru a smíření“, aby podpořil svými modlitbami zemi, která se snaží po cyklóně znovu postavit na nohy a pokračovat v pěstování míru každodenním úsilím.