Středoafrická republika se dočkala míru!

V sudánském Chartúmu byla 5. února 2019 podepsána mírová dohoda pro Středoafrickou republiku, která by po šesti letech měla přinést konečně pokoj a smír této krizí zmítané zemi. Působivé ceremonii byl přítomen nejen středoafrický prezident Faustin-Archange Touadéra, ale také prezident Súdánu Omar al-Bašír, předseda komise Africké unie Moussa Faki Mahamat a mnoho dalších významných činitelů pocházejících z různých vlád a mezinárodních organizací.

Komunita Sant’Egidio se podílela na zprostředkování tohoto usmíření, a to po boku Africké unie, OSN a vlád této africké oblasti, mezi něž patřil právě Súdán, který také po celou dobu hostil tato jednání.
Během podpisové ceremonie prezident Středoafrické republiky poděkoval Komunitě za její podíl na uzavření míru v jeho zemi.
Sant’Egidio má velkou radost z tohoto důležitého kroku vedoucího k míru a jednotě a chová naději, že se v Středoafrické republice v následujících měsících podaří definitivně zastavit veškeré násilí. To těžce poznamenalo všechny aspekty života této země od roku 2013, kdy krize začala.