V Bologni se budou v říjnu budovat mosty míru

Duch Assisi, mírového setkání představitelů různých náboženství z mnoha zemí, které do tohoto italského města svolal Jan Pavel II. v roce 1986, se letos přenese do Bologni. Organizace těchto každoročních mírových shromáždění se posléze ujala Komunita Sant’Egidio, přičemž v letošním roce se odehraje již 32. ročník. Představitelé nejrůznějších náboženství a kultur se tak od 14. do 16. října 2018 sejdou ve středisku italského regionu Emilia-Romagna, aby spolu stavěli „mosty míru“, jak je letošní setkání nazváno.

Přítomni budou mnozí vzácní hosté, mezi nimi například nejvyšší autorita sunnitského islámu Ahmad Mohamed Al-Tayyeb, velký imám káhirské mešity Al-Azhar, který má v Bologni převzít cenu „Sigillum Magnum“, Bernice Kingová, farářka a dcera Martina Luthera Kinga, vrchní rabín Francie Haim Korsia, bývalý předseda Evropské komise Romano Prodi či arcibiskup z filipínského Cotobato Orlando B. Quevedo.

Boloňský arcibiskup Matteo Zuppi během tiskové konference k této události prohlásil: „Pro Bolognu, jež je městem zakládajícím si na přijetí, vzájemném setkávání, svobodě a respektu k druhým, je velkou ctí, že může hostit toto setkání.“