Vánoční oběd 2020 v Brně

Milí přátelé, dobrovolníci,
i letos, v této stále měnící se době, bychom Vás rádi pozvali ku pomoci na Vánoční oběd pro lidi bez domova a potřebné.
Letos, kvůli koronavirovým opatřením, budou Vánoční obědy probíhat jiným způsobem, než jsme zvyklí z let minulých. Čtěte proto prosím pozorně.
Vánoční obědy se budou konat 26. a 27. prosince 2020
Po oba dva dny proběhnou Vánoční obědy pro potřebné přátele na dvou místech souběžně

  • v zastupitelském sále na radnici Brno-střed (vstup dvorem z ulice Dominikánská) 
  • ve venkovních prostorách u restaurace Živá voda pod Petrovem (venkovní zahrádka restaurace a přilehlé zahrady pod Petrovem). Vstup z Uličky Václava Havla.

Na obou místech proběhnou Vánoční obědy ve stejný den dva po sobě, tj. ve dva časy (z kapacitních důvodů) a to v 11h a 14h.
Budeme rádi za vaši pomoc při přípravě prostor (stavba párty stanu, lavice, stoly), při obsluze a roznášení jídla, či při přípravě Vánočního oběda (zajištění cukroví, finanční pomoc). Služba u stolu (společnost s chudými u stolu) bude letos omezena.

Samozřejmě se maximálně snažíme zamezit šíření nákazy koronavirem. Současně ale vnímáme potřebu chudých přátel mít možnost oslavit Vánoce. 
Při přípravě i během Vánočního oběda vás prosíme o dodržování základního pravidla 3R: RUCE, ROUŠKY, ROZESTUPY (po celou dobu budeme používat roušku zakrývající nos i ústa, budeme mít vydesinfikované ruce, budeme se snažit dodržet rozestup minimálně 2m). Pokud se v den Vánočního oběda nebudete cítit zdraví (nachlazení, únava, rýma, kašel, …), nebo budete v karanténě, či se setkáte s někým covid+, dejte nám prosím vědět a zůstaňte doma!
Pokud patříte k rizikovým skupinám z důvodu zdravotního stavu či věku, zvažte prosím vaši účast na VO.

Možnosti pomoci

  • přijdu osobně pomoci na některý z  Vánočních obědů (vyplňte prosím formulář, ozveme se vám)

    pozn.  pokud je vám to jedno, který termín/místo se Vánočního oběda zúčastníte, zatrhněte prosím možnost „je mi to jedno“ a přiřadíme Vás podle našich potřeb
  • donesu cukroví v den Vánočního oběda ráno (vyplňte prosím formulář, ozveme se vám)
  • pomůžu s přípravou venkovních prostor u restaurace Živá voda (stavba párty stanů, nošení lavic, stolů). Termín upřesníme, práce vhodná zejm. pro muže.
  • finančně na transparentní účet Komunity

Budete-li se chtít zapojit, přihlaste se, prosím, přes formulář níže.