Vánoční oběd brno 2021

Milí přátelé, dobrovolníci,
i letos, v této stále měnící se době, bychom Vás rádi pozvali ku pomoci na Vánoční obědy pro lidi bez domova a potřebné.
Letos, podobně jako rok minulý, budou Vánoční obědy probíhat kvůli koronavirovým opatřením jiným způsobem. Čtěte proto prosím pozorně.

Vánoční obědy se budou konat v neděli 26. prosince 2021.
Tento den proběhnou Vánoční obědy pro potřebné přátele v zastupitelském sále na radnici Brno-střed (vstup dvorem z ulice Dominikánská) a v přilehlém dvoře ve čtyřech časových blocích: od 10-12, od 12-14, od 14-16 a od 16-18 hodin.

Budeme rádi za vaši pomoc při přípravě prostor (stavba párty stanu, lavice, stoly), při obsluze a roznášení jídla, či při přípravě Vánočního oběda (zajištění cukroví, finanční pomoc). Služba u stolu (společnost s chudými u stolu) bude letos omezena.

Samozřejmě se maximálně snažíme zamezit šíření nákazy koronavirem. Současně ale vnímáme potřebu chudých přátel mít možnost oslavit Vánoce. 
Při přípravě i během Vánočního oběda vás prosíme o dodržování základního pravidla 3R: RUCE, ROUŠKY, ROZESTUPY (po celou dobu budeme používat respirátory zakrývající nos i ústa, budeme mít vydesinfikované ruce, budeme se snažit dodržet rozestup minimálně 2m). Do vnitřních prostor bude vstup jen pro očkované. Na místě bude celý den přítomný terénní testovací tým, který bude provádět antigenní testování. Pokud se v den Vánočního oběda nebudete cítit zdraví (nachlazení, únava, rýma, kašel, …), nebo budete v karanténě, či se setkáte s někým covid+, dejte nám prosím vědět a zůstaňte doma!

Pokud patříte k rizikovým skupinám z důvodu zdravotního stavu či věku, zvažte prosím vaši účast na VO.

Možnosti pomoci

  • přijdu osobně pomoci na Vánoční oběd. Vánoční obědy budou probíhat po celý den ve čtyřech časových blocích. Vyplňte prosím formulář níže, včetně vašich časových možností, ozveme se vám.
  • donesu cukroví v den Vánočního oběda ráno (vyplňte prosím formulář, ozveme se vám)
  • pomůžu s přípravou venkovních prostor na dvoře radnice (stavba párty stanů, nošení lavic, stolů) ráno od 8:30
  • finančně na transparentní účet Komunity