Vánoční oběd Praha 2021

Letošní Vánoce budeme slavit v důsledku koronavirové pandemie opět jiným způsobem, než jak jsme byli zvyklí v minulých letech. To, co zůstává neměnné a stabilní, je naše přání být o Vánocích blízko chudým a osamělým lidem. Je to náš způsob, jak se podílet na zvěstování, že Pán je blízko, i když jsme se v této době ocitli mnozí více sami, neboť je třeba zabránit šíření nemoci.

Chudí lidé bez přístřeší jsou v této době více zranitelní. Kromě toho, že řada z nich patří do rizikových skupin, mají méně možností, jak se dostat k pomoci a také jsou více sami. Nechceme na ně o těchto Vánocích zapomenout, a proto chceme zajistit možnost, jak se o těchto Vánocích setkat bezpečným způsobem a za dodržování předepsaných vládních opatření proti šíření koronaviru.

Letos se vánoční oběd v Praze uskuteční na jednom místě, a to ve františkánském klášteře na Jungmannově náměstí.

Srdečně Vás zveme k účasti na něm a současně Vás prosíme o pomoc s jeho přípravou.

Pro účast na vánočním obědě je nutné mít certifikát o očkování, případně o prodělaném covidu anebo mít platný PCR test. Při přípravě i během vánočního oběda budeme dodržovat všechna protiepidemická pravidla (respirátory, dezinfekce, rozestupy), což přispěje k bezpečí všech účastníků oběda.

Budeme vděční, když nám pomůžete vytvořit rodinnou vánoční atmosféru i za těchto ztížených podmínek.

Možnosti pomoci

  • osobní účast 25. 12.
  • dárky pro naše hosty: spacáky, deky, nové teplé oblečení, nové rukavice, čepice a šály, nové spodní prádlo, menší termosky, termohrnky a kapesní nožíky, hodinky, čelovky, kapesní rádia a baterie. Prosím je přinést zabalené s popisem, co v nich je, do 16.12. vždy v pondělí, úterý a čtvrtek v čase 17:45 – 18:30 na adresu Žitná 51, Praha 1. Anebo 23.12. v 16:00 a 25.12. v 9:00 přímo na nádvoří františkánského kláštera. FB událost Secret Santa
  • cukroví prosím přineste zabalené v celofánu po 10ks ve stejném čase a na stejné místo jako dárky
  • příprava na místě konání vánočního oběda 23.12. od 16:00 na nádvoří františkánského kláštera
  • finančně na transparentní účet 2000044037/2010

Prosíme o registraci vyplněním formuláře níže. V případě, že budete chtít registrovat více osob, prosíme o samostatnou registraci každé osoby a o uvedení jména toho, kdo registruje (do poznámky).

Děkujeme. Budeme se na Vás těšit.