Evropské setkání mladých Osvětim 2019

Ve dnech 19.-21. července 2019 se uskuteční již 6. ročník evropského setkání mladých “A GLOBAL FRIENDSHIP TO LIVE TOGETHER IN PEACE

Stovky mladých lidí z různých zemí Evropy, které spojuje přání říci své jasné „NE” násilí, se sejdou v Polsku, v Krakově a Osvětimi, na místech, kde si připomínáme utrpení milionů Židů, Romů a vězňů z celé Evropy a bývalého Sovětského svazu během druhé světové války.

I když od těchto tragických událostí uplynulo mnoho let, naléhavě cítíme, že je třeba znovu potvrdit hodnoty míru a soužití mezi různými národy ve všech zemích, odkud pocházíme. Věříme, že tato připomínka je velmi důležitá i pro nejmladší generace, které naštěstí nepoznaly hrůzy války a holocaustu.

Sejdeme se v Osvětimi, abychom si připomněli historické tragédie našich zemí, zapříčiněné xenofobií, rasismem a antisemitismem, a také abychom začali snít a naplňovat sen o vytváření lidštější budoucnosti. Nechceme zapomenout! 

Pokud je Ti 16-25 let, jeď s námi i Ty a přispěj tak k uskutečnění světa bez násilí, rasismu a antisemitismu!

Program setkání bude probíhat 3 dny (19. – 21.7.) Společný odjezd do Krakova bude 18.7. odpoledne a návrat zpět do ČR 22.7. odpoledne.

Pokud Komunitu neznáš, bylo by fajn nás předtím ještě někdy potkat, ať se alespoň trochu poznáme 🙂

DATUM19. – 21. července 2019
MÍSTO KONÁNÍKrakov a Osvětim
PROGRAMSetkání se svědkem holocaustu,
návštěva památníků Osvětim a Březinka
vzpomínkový akt v táboře Březinka
diskuze, sdílení, modlitba za mír…
DOPRAVASpolečně autobusy z Prahy, Brna, Olomouce a Ostravy
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍNa vysokoškolských kolejích v Krakově
FBhttps://www.facebook.com/events/641866886274173
BLIŽŠÍ INFOosvetim@santegidio.cz