Papež svěřil Komunitě do správy dům pro uprchlíky

Papež František rozhodl, že římský dům, který mu věnovaly sestry z Kongregace služebnice Boží prozřetelnosti k ubytování uprchlíků přicházejících do Itálie humanitárními koridory, svěří do správy Komunitě Sant’Egidio. Komunita v reakci na to vyjadřuje svou hlubokou vděčnost papeži a papežskému almužníku kardinálovi Konrádu Krajewskimu za toto gesto velkorysosti vůči migrantům.

Kardinál Krajewski ve svém prohlášení napsal: „V odpověď na výzvu v encyklice Fratelli tutti, v níž Svatý otec opakovaně zdůrazňuje nezbytnost adekvátně přijímat migranty prchající před válkou, pronásledováním a přírodními katastrofami, se sestry služebnice Boží prozřetelnosti z Katánie rozhodly nabídnout papeži Františkovi k volnému užívání svůj dům na římské Via della Pisana, a to prostřednictvím Úřadu papežské charity.

Budova nazývaná Villa Serena se stane útočištěm pro uprchlíky, zvláště pak svobodné ženy, matky s dětmi a zranitelné rodiny, které přicházejí do Itálie humanitárními koridory. Objekt může ubytovat až 60 osob. Bude se používat zvláště pro prvotní přijetí uprchlíků záhy po jejich příjezdu a bude jim zde poskytnuta podpora při hledání trvalého ubytování a práce.

Tento dům se svěřuje Komunitě Sant’Egidio, která, jak je dobře známo, otevřela humanitární koridory pro syrské uprchlíky, z Afrického rohu a v poslední době také z Řecka, zvláště ostrova Lesbos, a to od roku 2015. K současnému okamžiku se jedná o více než 2600 osob, kterým se takto dostalo přijetí a pomoci v integračním procesu, včetně velkého množství nezletilých“.