Chci pomoct – Brno

1. Příprava jídla
S přípravou obložených baget, chlebů a nápojů pro lidi žijící na ulici je možné pomoci každou středu od 17:30 do 18:30 na Biskupské 5 (viz mapka).

2. Rozdávání jídla
Každou středu vyrážíme v 18:30 z Biskupské do brněnských ulic rozdávat jídlo, pití a případně i oblečení lidem bez domova. Můžete se k nám připojit.

3. Oblečení
Pro chudé lidi můžete přinést i oblečení. V tomto případě nám, prosím, dejte vědět předem na náš email brno@santegidio.cz a domluvíme se na přesném čase i místě předání.

4. Romská komunita
Pokud máte rádi romské děti, můžete se zapojit do přípravy programu v Zábrdovicích, který je určen právě jim. Chcete-li nám pomoct tady, kontaktujte nás přes tento formulář . Kromě toho se můžete zapojit do programu ve Vítkově, kam jezdí společně pražská a brněnská Komunita přibližně čtyřikrát ročně.

5. Modlitba za nemocné a návštěva dlouhodobě nemocných
Každý první a třetí čtvrtek v měsíci se scházíme k modlitbě za nemocné v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně. Modlitba začíná v 16:00 v kapli svatého Richarda Pampuriho. Poté následuje návštěva u nemocných. Srdečně vás zveme.

1. a 3. čtvrtek v měsíci 16:00-17:00 Brno, Nemocnice Milosrdných bratří, Polní 553/3

6. Speciální akce
Jednou až dvakrát ročně připravujeme pro lidi bez domova piknik a již tradičně 26. prosince pro ně pořádáme vánoční oběd. Při této slavnosti bychom přivítali především pomoc s obsluhou, s přípravou cukroví, ale i se zabezpečením dárků.

7. Modlitba
Dvakrát týdně se scházíme ke společné modlitbě v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí. V úterý i středu modlitba začíná ve 20:00. Pokud chcete naši činnost podpořit duchovně, pak se přijďte společně s námi pomodlit!

Úterý (modlitba za církev) 20:00 – 20:30
Středa (modlitba za chudé) 20:00 – 20:30

8. Finančně
Naši činnost v Brně je možné také podpořit finančně na tomto čísle účtu 2400044036/2010. Více o financích naleznete na stránce Finance.