Chci pomoct – Olomouc

Stejně jako v Praze a Brně i v Olomouci si můžete vybrat oblast, kde byste chtěli pomoci.

1. Příprava jídla a vydávání oblečení
S přípravou jídla a nápojů pro lidi bez domova je možné pomoci v pondělí od 17:00 v kuchyni kláštera kapucínů.

Klášter kapucínů v Olomouci (vchod ulicí Hrnčířská)
Příprava jídla pro chudé
a vydávání oblečení
pondělí 17:00 – 17:30

2. Setkávání s lidmi bez domova a šatník
V pondělí od 17:45 začínáme naši službu v ulicích Olomouce, setkáváme se s novými i již dlouho známými lidmi bez domova, přinášíme jim chleba, kávu, čaj, ale především sami sebe. Také máme otevřený šatník (vchod do šatníku z Blažejského nám.) Pokud byste se k nám chtěli přidat, rádi vás přijmeme do svých řad.

3. Modlitba
V pondělí od 19:30 se scházíme v kostele Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí, ke společné modlitbě za chudé, nemocné či jinak strádající naši činnost. Pokud nás chcete podpořit duchovně, pak se přijďte společně s námi pomodlit. Budeme ale rádi i za vaši modlitbu odkudkoli.

Každý první čtvrtek v měsíci se scházíme v 19:30, v kostele Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí, ke společné modlitbě za mír a země ve válce či válkou ohrožené. I k té jste srdečně zváni.

Kostel Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí
Pondělí19:30 – 20:00
1. čtvrtek v měsíci19:30 – 20:00

4. Speciální akce
Odpoledne některé neděle v květnu/červnu zveme lidi bez domova i vásna piknik v parku, v říjnu/listopadu na kulturně-herní odpoledne. Již tradičně v období vánočních svátků vás i je zveme ke společnému stolu na vánoční oběd, při kterém vítáme pomoc s obsluhou, s přinesením cukroví, ale i zabezpečením dárků.

5. Oblečení a jiné vybavení
Pro chudé lidi můžete přinést i oblečení, deku, spacák či stan. V tomto případě nám prosím dejte vědět předem na náš email olomouc@santegidio.cz a domluvíme se na přesném čase i místě předání.

6. Finančně
Naši činnost v Olomouci je možné také podpořit finančně na tomto čísle účtu 2801099863 / 2010. Více o financích naleznete na stránce Finance.