Chci pomoct – Olomouc

Stejně jako v Praze a Brně i v Olomouci si můžete vybrat oblast, kde byste chtěli pomoci.

1. Příprava jídla a vydávání oblečení
S přípravou jídla a nápojů pro lidi bez domova je možné pomoci v pondělí od 17:00 v kuchyni kláštera kapucínů.
S vydáváním oblečení je možné pomoci ve stejném čase v těsné blízkosti kuchyně.
(vchod ulicí Hrnčířská; ale není zde zvonek, je třeba chvíli počkat, průběžně chodíváme otvírat)

Klášter kapucínů v Olomouci (vchod ulicí Hrnčířská)
Příprava jídla pro chudé
a vydávání oblečení
pondělí 17:00 – 17:30

2. Modlitba
V pondělí od 17:45 se scházíme v kostele sv. Michala na Žerotínově náměstí, přesněji v kapli sv. Alexeje v křížové chodbě kostela, ke společné modlitbě za chudé, nemocné či jinak strádající naši činnost. Pokud nás chcete podpořit duchovně, pak se přijďte společně s námi pomodlit. Budeme ale rádi i za vaši modlitbu odkudkoli.

Kostel sv. Michala na Žerotínově nám. v Olomouci
Pondělí 17:45 – 18:15

3. Roznášení jídla a své přítomnosti
V pondělí od 18:20 začínáme naši službu v ulicích Olomouce, setkáváme se s novými i již dlouho známými lidmi bez domova, přinášíme jim chleba, kávu, čaj, ale především sami sebe. Pokud byste se k nám chtěli přidat, rádi vás přijmeme do svých řad.

4. Modlitba za mír
Každou první neděli v měsíci se scházíme v 19:00 v kostele sv. Michala na Žerotínově náměstí, přesněji v kapli sv. Alexeje v křížové chodbě kostela ke společné modlitbě za mír a země ve válce či válkou ohrožené. I k té jste srdečně zváni.

5. Speciální akce
Odpoledne některé neděle v květnu/červnu zveme lidi bez domova i vás na piknik v parku, v říjnu/listopadu na kulturně-herní odpoledne. Již tradičně v období vánočních svátků vás i je zveme ke společnému stolu na vánoční oběd, při kterém vítáme pomoc s obsluhou, s přinesením cukroví, ale i zabezpečením dárků.

6. Oblečení a jiné vybavení
Pro chudé lidi můžete přinést i oblečení, deku, spacák či stan. V tomto případě nám prosím dejte vědět předem na náš email olomouc@santegidio.cz a domluvíme se na přesném čase i místě předání.

7. Finančně
Naši činnost v Olomouci je možné také podpořit finančně na tomto čísle účtu 2801099863 / 2010. Více o financích naleznete na stránce Finance.