Chci pomoct – Olomouc

Stejně jako v Praze a Brně i v Olomouci si můžete vybrat oblast, kde byste chtěli pomoci.

1. Příprava jídla a nápojů
S přípravou obložených chlebů a horkého čaje a kávy pro lidi bez domova je možné pomoci v pondělí od 17:00 v kuchyni kláštera kapucínů.

Klášter kapucínů v Olomouci (vchod branou z Hrnčířské ulice)
Příprava jídla a nápojů pro chudépondělí 17:00 – 17:45

2. Setkávání s lidmi bez domova a vydávání oblečení
V pondělí od 17:45 začínáme naši službu v ulicích Olomouce, setkáváme se s novými i již dlouho známými lidmi bez domova, přinášíme jim obložený chléb, kávu, čaj, něco sladkého k tomu, ale především sami sebe, naše přátelství a blízkost. Také máme otevřený šatník (vchod do šatníku branou z Blažejského nám.) Pokud byste se k nám chtěli přidat, jste srdečně zváni.

3. Modlitba
V pondělí od 19:30 se scházíme v kostele Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí, ke společné modlitbě za chudéPokud nás chcete podpořit duchovně, pak se přijďte společně s námi pomodlit.

Každé první úterý v měsíci se scházíme v 19:30, v kostele Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí, ke společné modlitbě za mír a země ve válce či válkou ohrožené. Za každou zemi zmítanou válkou se konkrétně modlíme a zapalujeme svíci. I k této ekumenické modlitbě jste zváni.

Každé třetí úterý v měsíci jste zváni k modlitbě za nemocné. Ta se koná taktéž od 19:30 v kostele Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí. Přijďte se spolu s námi modlit za lidi strádající nemocí a za jejich uzdravení.

Kostel Zvěstování Páně (kapucíni) na Dolním náměstí
každé pondělí modlitba s chudými a za chudé19:30 – 20:00
1. úterý v měsíci modlitba za mír
3. úterý v měsíci modlitba za nemocné
19:30 – 20:00

4. Speciální akce
Vždy na jaře zveme lidi bez domova i vás na piknik v parku, v říjnu/listopadu na kulturně-herní odpoledne. Již tradičně se scházíme s potřebnými 27. prosince ke společnému stolu na vánoční oběd, při kterém vítáme pomoc s obsluhou, s přinesením cukroví, ale i zabezpečením dárků.

5. Oblečení a jiné vybavení
Pro chudé lidi můžete přinést i oblečení, deku, spacák či stan. V tomto případě nám prosím dejte vědět předem na náš email olomouc@santegidio.cz a domluvíme se na přesném čase i místě předání.

6. Finančně
Naši činnost v Olomouci je možné také podpořit finančně na tomto čísle účtu 2801099863 / 2010. Více o financích naleznete na stránce Finance.