Sbírka na pomoc Ukrajině

NA POMOC LIDEM NA UKRAJINĚ OTEVÍRÁME VEŘEJNOU SBÍRKU

V reakci na útok ruské armády na Ukrajinu jsme otevřeli veřejnou sbírku na podporu lidí na Ukrajině zasažených ozbrojeným konfliktem.
Komunita Sant’Egidio jednoznačně odsuzuje akt vojenské agrese vůči Ukrajině, neboť mír společně s modlitbou nad Božím slovem a přátelstvím s chudými je jeden ze základních pilířů naší mezinárodní komunity.
Již od samého začátku války finančně pomáháme naší sesterské Komunitě Sant’Egidio na Ukrajině, která v Kyjevě a dalších městech pomáhá těm nejchudším a nejzranitelnějším. Téměř 30 let komunita na Ukrajině finančně podporuje rodiny v nouzi, je nablízku sociálně znevýhodněným dětem, seniorům i lidem bez domova.

Vaše příspěvky můžete posílat na transparentní účet Komunity Sant’Egidio
v Česku 2102158609/2010

Výtěžek sbírky půjde na podporu obyvatel Ukrajiny, kteří museli opustit své domovy a také na pomoc těm nejzranitelnějším skupinám, kterým se Komunita Sant’Egidio na Ukrajině dlouhodobě věnuje.
Naši bratři a sestry z ukrajinské komunity potřebují pomoci jak při zajištění své současné činnosti za ztížených bezpečnostních podmínek, tak i na její rozšíření o podporu lidí, kteří v důsledku konfliktu nově přišli o střechu nad hlavou nebo byli vyhnáni ze svých domovů.
Za současné situace využívá Komunita Sant’Egidio především svého mezinárodního působení k hledání bezpečného útočiště pro uprchlíky napříč Evropou. S ukrajinskou komunitou jsme v přímém kontaktu a monitorujeme cesty, jak jim pomoci finančně i jinak. Dejme jim společně najevo, že lidem v Česku leží jejich situace na srdci.

O Komunitě Sant’Egidio
Komunita Sant’Egidio je křesťanské hnutí, které se zrodilo v roce 1968 v Římě jako pokus skupiny studentů postavit na první místo ve svém životě věrnost evangeliu v přednostním vztahu s chudými. V současné době má Komunita přes 65 tisíc členů ve více než 70 zemích.
V České republice vznikla Komunita Sant’Egidio v roce 1993. V současné době působí v Praze, Brně a Olomouci. Aktuálně se česká Komunita zaměřuje zejména na pomoc lidem bez domova a službu starým lidem.
Kromě služby chudým a potřebným se komunita také pravidelně schází k otevřené modlitbě za mír a modlitbě za chudé a nemocné.
Komunita Sant’Egidio je nositelkou mnoha mezinárodních ocenění za svou práci pro mír i pro chudé ve světě a bývá opakovaně nominována na Nobelovu cenu za mír

DĚKUJEME ZA VŠECHNY VAŠE PROJEVY SOLIDARITY S LIDMI Z UKRAJINY.

Použijte QR platbu

Nebo můžete přispět klasickým převodem na ČÚ 2102158609/2010
Transparentní účet můžete sledovat ZDE