Vánoční oběd s chudými a osamělými 25. 12. 2019 v Praze

Srdečně Vás zveme na tradiční slavnostní Vánoční oběd pro chudé a osamělé lidi a současně Vás prosíme o pomoc s jeho přípravou a s jeho společným prožitím. Letos se vánoční oběd v Praze uskuteční na dvou místech – v Arcibiskupském paláci na Hradčanském nám. a v Arcibiskupském semináři v Dejvicích.

Našimi hosty budou lidé bez přístřeší, staří lidé z domovů důchodců a chudé romské rodiny.

Smyslem této slavnosti je, aby ti, kdo ztratili rodinu, mohli přesto zažít Vánoce v rodinné atmosféře u prostřeného stolu a v krásném sále s vánoční výzdobou. Společně můžeme připravit krásný vánoční den pro chudé nebo osamělé lidi, kterým se během roku snaží pomáhat Komunita Sant’Egidio či sestry Matky Terezy.

Budeme vděční, když nám pomůžete:

  • osobní účastí 25. 12. na jednom ze dvou míst vánočního oběda
  • s dárky pro naše hosty (nová nebo nepoužívaná věc většinou pro muže, např. mikina, svetr, čepice, rukavice, teplé ponožky, deka, spacák, karimatka, drobná elektronika – čelovka, baterka apod.). Jelikož je na obědě málo času na balení dárků, balíme je a popisujeme je předem. Dárky lze přinést již nyní, každé pondělí nebo úterý od 17:30 do 18:30 na adresu Žitná 51, Praha 2.
  • s cukrovím, které lze přinést ve stejném čase a na stejné místo jako dárky
  • s přípravou sálu v místech konání vánočních obědů: 23.12. od 16:00 do 19:00 v Arcibiskupském paláci
  • s balením dárků a organizací vánočního oběda předem: 19.12. od 20:00 na adrese Žitná 51, Praha 2
  • finančně (2000044037/2010)

Prosíme o registraci na vánoční oběd vyplněním formuláře níže. V případě, že budete chtít registrovat více osob, prosíme o samostatnou registraci každé osoby a o uvedení jména toho, kdo registruje (do poznámky).

Aktuální informace pro dobrovolníky v Arcibiskupském semináři v Dejvicích:
Sraz dobrovolníků 25. 12. v Dejvicích je v 9:15 u zadního vstupu do refektáře, na adrese Kolejní 4
Pokud budete 25. 12. pomáhat v Dejvicích a máte zájem účastnit se mše sv. tak přijďte již v 8:20 opět na adresu Kolejní 4. Mše sv. pro dobrovolníky bude probíhat v kapli semináře (do které se v případě pozdního příchodu již nelze dostat).

Děkujeme. A budeme se na Vás těšit.