Život Evangelia ve službě chudým nekončí, jen má jiné formy – každý může pomoci

V těchto dnech se stále zpřísňují opatření proti šíření koronaviru, která jsou na místě a všichni jsme zváni je respektovat. Je třeba maximálně omezit osobní kontakty a striktně dodržovat všechna doporučená hygienická opatření, abychom společně zabránili dalšímu šíření nákazy. 

Mnohá z těchto opatření však velmi těžce dopadají na nejzranitelnější členy naší společnosti. Osamělí staří lidé jsou nuceni se izolovat a nemají vůbec vycházet, lidé bez domova nebudou dostávat almužnu, ne všichni se mohou dostat k jídlu a teplému oblečení. 
Komunita Sant’Egidio v této době zkoušky pro nás všechny vyzývá k solidaritě. Ta se může šířit rychleji než koronavirus . 

Jak lze pomoci:
Při pravidelné službě lidem na ulici – v následujících dnech a časech v Olomouci, Praze, Brně, Ostravě
V rámci této služby budou dodržována pravidla pro zabránění šíření viru, ohrožení jsou naši chudí a zranitelní přátelé.

Nezapomínejme na staré lidi. Ti, kteří žijí v domovech pro seniory, jsou izolováni již dva až tři týdny a nemohou přijímat návštěvy. Dejme jim vědět, že nejsou sami a že na ně myslíme. Brzy spustíme dopisové tsunami. Sledujte náš facebook a web.
Zároveň intenzivně sledujeme situaci osamělých starých lidí žijících doma. V Praze je nyní, zdá se, poptávka po pomoci uspokojena, jakmile by se něco změnilo, jsme připraveni pomáhat společně.